+90 553 829 30 30

KÖŞKEROĞLU DİYETİ NEDİR?

Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu tarafından uygulanan ve Yeni Nesil Diyet olarak tanıtılan Köşkeroğlu Diyeti, hem ilginç içeriği hem de ilk günden itibaren alınan etkili sonuçlar nedeniyle dikkat çekiyor.

Köşkeroğlu Diyeti, doymuş yağlardan uzak, bitkisel kaynaklı yağların tercih edildiği, organik ve işlenmemiş ürünlerin tüketilmesini öneren bir beslenme tarzıdır. Köşkeroğlu diyeti 4 evreden oluşmaktadır.

1. EVRE - ARINMA EVRESİ

Birinci evre olan arınma evresinde detox programı uygulanır, böylelikle vücut toksinlerden ve ödemlerden arındırılır. Bu evrede uygulanan detox tamamen özel olarak formüle edilmiş olan toxu sayesinde yapılmaktadır. Toxu: Her hangi bir kimyasal işlem uygulanmadan hazırlanan, tamamen organik taze sebze ve meyve sularının karışımlarından oluşan bir detox içeceğidir. Arınma evresinde detox programı kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama olarak 3 gün sürmektedir. Bu evrede 3 gün boyunca toxu tüketilerek vücutta bulunan toksinlerin ve zararlı maddelerin atılması gerçekleştirilir ve vücudun daha sağlıklı bir şekilde çalışır hale gelmesi hedeflenir.

2. EVRE - DENGELEME EVRESİ

İkinci evre olan dengeleme evresinde daha önce uygulanan detox’un etkisinin devam etmesini ve toksik etkilerden uzak durulmasını sağlamak nedeniyle tüketilen ürünlerin işlenmemiş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı ağırlığı organik sebzelerden oluşan, birey kas kaybı yaşamasın diye de yeterli miktarda protein eklenen bir beslenme tarzı uygulanır. Burada dikkat edilmesi gerek bir diğer durum ise tüketilen sebze ve et ürünlerinin pişirim şeklidir. Bu evrede ki amaç bireyin kas kütlesinin artışını sağlayıp, metabolizmanın hızlanması hedeflenir.

3. EVRE - VURGU EVRESİ

Üçüncü evre olan vurgu evresinde ise ketojenik beslenme tarzı uygulanmaktadır. Bu evrede karbonhidrat alımı oldukça azaltılır, alınan protein ve bitkisel kaynaklı yağ alımı ise arttırılır. Böylelikle karbonhidratların azaltılmasıyla ortaya çıkan enerji açığı kapatılır. Bu evredeki amaç ketojenik beslenme tarzı uygulanarak, vücuda enerji vermesi amacıyla ilk olarak kullanılan karbonhidratların bir an önce tükenmesini sağlayarak, enerjinin yağdan karşılanmasını sağlamak ve böylelikle yağ yakımının gerçekleşmesidir.

4. EVRE - KORUMA EVRESİ

Dördüncü ve son evre olan koruma evresinde ise birey hedeflediği ve sağlıklı olduğu kiloya ulaşmış oluyor. Bu evrede ise bireyin 4 besin grubunu da ( et ve et grubu, süt ve süt grubu, ekmek ve tahıl grubu, meyve ve sebze grubu) dengeli bir şekilde tüketmesini sağlayarak, olduğu kiloda kalması amaçlanır.

çağatay köşkeroğlu

HEMEN ARA
WHATSAPP'TAN SOR
Yandex.Metrica